Kinoprogrammet
Freia
Michael Fassbender i Prometheus

Prometheus topper på kino

Scotts Alien-forløper vant kinohelgen her hjemme.

Premierefilmen «Prometheus» gikk rett inn på kinotoppen denne helgen, med nærmere 45 000 besøkende.

På andreplass finner vi «Men in Black 3» og på tredjeplass kom «The Dictator», som i sin tredje uke har vært sett av over 155 000.

Ridley Scott og Noomi Rapace under innspillingen av Prometheus 

Etterlengtet film

Helt siden det ble annonsert at Ridley Scott skulle returnere ti l Alien-universet har det vært mye hype rundt filmen, og når den første teasertraileren kom før jul sto forventningene i taket. De fleste anmelderne her hjemme mener filmen innfrir, mens på verdensbasis holder filmen i skrivende stund en solid 79 prosent på RottenTomatoes.

For ikke å krasje med EM-åpningen gikk filmen opp i store deler av Europa en uke før USA-premieren. Det blir spennende å se om Scotts vidunderlige sci-fi-univers overbeviser også på hjemmebane når den går opp til helgen.

Filmer:

Profiler:

Se også:

For at siden skal fungere optimalt Må javascript være slått på.
Du kjører en svært gammel versjon av nettleseren. For at siden skal fungere optimalt bør du oppgradere til nyeste versjon.