Bamsen Ted og en strippende Tatum gjør suksess
En overraskende kinohelg i USA, hvor "Ted" og "Magic Mike" slår an.
Komedien "Ted" gjør en knallstart på kino i sin premierehelg i USA, hvor den topper listene med 54,1 millioner dollar innspilt. Dette er den beste åpningen noen gang for R-rated komedie som ikke er en oppfølger.
Her møter vi en ganske så upassende bamse i tittelrollen, i tillegg til Mark Wahlberg og Mila Kunis. Norsk premiere er 10. august.
Også Steven Soderberghs nye film "Magic Mike" gjør en meget bra premierehelg og plasserer seg på andreplass med 39,2 millioner dollar i kassa. I filmen kaster Channing Tatum klærne i en dramakomedie som overbeviser både kritikerne og publim. Norsk premiere er 20. juli.
Dermed dyttes Pixars "Modig" ned på 3. plass, tross en god helg med 34 millioner dollar innspilt. Den norske premiere er 31. august.
Ellers nærmer det seg den meget populære kinohelgen i USA, rundt nasjonaldagen 4. juli, hvor "The Amazing Spider-Man" forventes å bite fra seg på topplistene. Den har også premiere i Norge 4. juli.