Kinoprogrammet
Freia

Forfatter mener Soderberghs "Solaris" er for mye følelser

Den polske forfatteren som skrev boken Steven Soderberghs versjon av "Solaris" er basert på, mener regissøren har fokusert for mye på kjærlighetsaspektet i filmen
Den polske forfatteren Stanislaw Lem skrev boken som Tarkovsky i 1972 gjorde til "Solaris", som nå Steven Soderbergh har spilt inn på nytt. Lem sier nå i et intervju at han synes Soderbergh har fokusert for mye på følelseslivet i forholdet mellom hovedpersonen, spilt av George Clooney, og hans kone, spilt av Natascha McElhone.
- Regissøren har fokusert på den tragiske kjærligheten mellom Chris og Harey. Følelser har triumfert over intellekt, sier Lem, som likevel påpeker at han synes Soderbergh har gjort en god jobb med det visuelle i "Solaris".

Se også:

For at siden skal fungere optimalt Må javascript være slått på.
Du kjører en svært gammel versjon av nettleseren. For at siden skal fungere optimalt bør du oppgradere til nyeste versjon.