Farrelly-brødrenes nye komedie Hekta på deg går sannsynligvis forgjengere som Alle elsker Mary, Dum og dummere og Shallow Hal en høy gang hva absurditeter angår. Denne gangen møter vi Matt Damon og Greg Kinnear som et siamesisk tvillingpar, Bob og Walt. De to er selvsagt uadskillelige, det vil si, inntil Walt bestemmer seg for å følge sin store drøm om å dra til Hollywood og bli stjerneskuespiller. Da må han overtale sin mer enn motvillige andre halvpart til å bli med
Del omtalen:
Det blir ellevill komedie når de notoriske Farrelly-brødrene regisserer Matt Damon og Greg Kinnear i rollene som de siamesiske tvillingene Bob og Walt Tenor, som bokstavelig talt aldri forlater hverandres side. Deres unike bånd fører til vanvittige episoder når Walt bestemmer seg for å følge sin drøm om å bli skuespiller og overtaler sin motvillige bror til å være med på moroa.
Bob og Walt Tenor er småbylegender som er overlegne sportsutøvere og de stolte eiere av en fastfoodrestaurant der deres fire hender opererer grillen med lynets hastighet.
Når skuespillerbasillen biter Walt overbeviser han Bob om at han må hedre deres gamle pakt fra barndommen om at ingen av dem skal forhindre den andre i å få oppfylt sine ønsker, og de to brødrene vender dermed nesen mot Hollywoods glitter og stas. Bob og Walt blir snart gode venner med sin sexy nabo (Eva Mendes) som setter Walt i kontakt med en lurvete agent (Seymour Cassell) hvis strålende idé for Walt er å skaffe ham en rolle i en pornofilm.
Ting begynner omsider å se lysere ut for Walt når guttene møter en legendarisk diva og oscarvinnende skuespillerinne, selveste Cher. Hun gjør alt hun kan for å sabotere sin egen nye TV-serie som hun absolutt ikke vil være en del av, og skaffer dermed Walt en stor rolle som sin viktigste motspiller. Men i stedet for å ta livet av showet, sørger Walt for at det får rekordhøye seertall, og brødrene blir kjendiser over natten. Deres virkelige eventyr har likevel bare så vidt begynt. Når Bob oppdager kjærligheten med en langvarig internettvenninne står brødrene overfor en avgjørelse som for alltid vil endre livene deres.
Og hva som enn hender med gutta, er en ting sikkert: Ingenting vil noen gang komme mellom dem!
PETER og BOBBY FARRELLYs distinkte og grensesprengende form for komedie har blitt feiret av en hel verden siden deres debutfilm som regissører, Dum og dummere. Deres videre filmer - Kingpin, Alle elsker Mary, Jeg, meg og Irene og Shallow Hal - har spilt inn mer enn en milliard dollar på verdensbasis.
MATT DAMON har bak seg en rekke strålende roller, fra blant annet The Bourne Identity, Ocean's Eleven, Alle de vakre hestene, The Legend Of Bagger Vance, Den talentfulle Mr. Ripley, Chasing Amy, Dogma, Good Will Hunting (sammen med Ben Affleck vant han en Oscar for beste originalmanus), Redd Menig Ryan, Rounders, The Rainmaker, Courage Under Fire, Geronimo: An American Legend og The Good Old Boys.
GREG KINNEAR er kjent fra filmer som Livets lyse side, We Were Soldiers, Auto Focus, Nurse Betty, Someone Like You, The Gift, Sabrina og You've Got M@il.
EVA MENDES har gjort det skarpt etter at hun ankom Hollywood for få år siden. Hun har nylig spilt i 2 Fast 2 Furious, Once Upon A Time In Mexico, Training Day, Out Of Time og All About The Benjamins.
CHER er som de fleste vet både en prisbelønnet skuespillerinne og en av verdens største kvinnelige popstjerner. Karrieren hennes begynte på 60-tallet da hun var en studiosanger for Phil Spector for der å forelske seg i hans assistent og PR-medarbeider Sonny Bono. Duoen opplevde gigantsuksess som Sonny & Cher med hits som "I Got You Babe" og The Beat Goes On" og de hadde sågar sitt eget TV-show. Cher hadde også en vellykket solokarriere mens de to var sammen. Tidlig på 80-tallet begynte hun som skuespiller på Broadway som igjen førte til filmroller i blant annet Silkwood (Oscar-nominasjon), Mask, Heksene fra Eastwick, Suspect, Moonstruck (her vant hun en Oscar) og Mermaids. På 90-tallet var det igjen musikken som gjaldt mest, og hennes største hit ble landeplagen "Believe" i 1998.
SEYMOUR CASSEL er en virkelig veteran langt over 100 filmroller og en lang rekke TV-opptredener på rullebladet. Han ble Oscar-nominert for filmen Faces i 1968, et av høydepunktene i hans tidlige karriere. Blant hans mange andre filmer kan vi nevne The Royal Tenenbaums, Dick Tracy, It Could Happen To You, Rushmore, Colors, Tin Men, Uanstendig forslag, Sweet Bird Of Youth, The Hanged Man, The Last Tycoon og The Mountain Men.