Nordkapp Kino
 
Info
  Kjøp billetter
 
 
Info
  Gavekort
 
 
Info
  Kinobursdag
 
 
Info
  Kinosjefens utvalgte
 
 
Info
  Nordkapp Filmfestival
 
 
Info
  Kontakt oss
 
 
Info
  Honnywood 7. Februar 2012
 
 
Info
  Nordkapp kommune
 
 

  Grusomme meg (2D norske stemmer)
Premieredato: 160910


Universal Pictures og Illumination Entertainment inviterer deg og din familie til deres første animasjonsfim, Grusomme me, som vises i 3D på enkelte kinoer.

Programmet for denne filmen:
  Dato Alder Sal Tid  

Fra produsent CHRIS MELEDANDRI (Istid) kommer historien om en av verdens største superskurker som møter sin største utfordring når tre barn kommer inn i livet hans.
I et lykkelig forstedsnabolag omringet av hvite gjerder og blomstrende rosebusker ligger et sort hus med en død plen. Uten at naboene vet det ligger det under huset et kjempestort, hemmelig gjemmested. Omringet av en hær av uskikkelige små hjelpere finner vi Gru, som planlegger det største kuppet i verdenshistorien. Han skal stele månen (jepp, månen?).

Gru koser seg med alle slemme ting. Han har et arsenal av krympestråler, fryse stråler og kampklare kjøretøy for land og sjø og han skal overvinne alle som står i hans vei. Helt til han en dag møter tre foreldreløse små jenter som ser I ham noe ingen andre noen gang har sett; nemlig en potensiell pappa!


Grusomme meg

 
Grusomme meg

Se trailer til Grusomme meg (2D norske stemmer)
Fakta
Originaltittel: Despicable Me
Regi: Pierre Coffin, Chris Renaud, Sergio Pablos
Manus: Ken Daurio, Cinco Paul, Christopher Meledandri
Genre: Animasjon / Familiefilm
Nasjonalitet: USA
Språk: Norsk dubbing
Produsent: John Cohen, Janet Healy,
Produksjonsselskap: Illumination Entertainment
Lengde: 1 t. 34 min.
Distribusjon: United International Pictures
Produksjonsår: 2010




 
 
Kolofon