Knut Joner
Knut Johan Søder Joner er sønnen til skuespilleren Johannes Joner, og fetteren til Kristoffer Joner. Han valgte å følge i slektningenes fotspor, og gitt ut av dramalinjen på Hartvig Nissen skole i Oslo i 2006.
Joner debuterte foran kamera som Arild i barne-TV-serien "Arild og den usynlige byen" som gikk på NRK i 1994. Våren 2008 spilte han i Unni Lindells serie "Nattsøsteren", og i spillefilmen "Respekt", regissert av hans far. I filmen "Max Manus", som hadde premiere 19. desember 2008, spilte han en av Norges største motstandsmenn, Gunnar Sønsteby, som ung.
Høsten 2008 hadde han noen av stemmene i animasjonsfilmen "Madagascar 2". De senere årene har han vært å se i "Bambieffekten" (2011) og "Into the White" (2012).
Andre profiler
Populære
Norske profiler
Jakob Oftebro
Han ble tidenes nest yngste som har kommet inn på Statens teaterhøgskole, da han kom inn på den prestisjetunge…
Iben Akerlie
Spesialpedagogen Iben Akerlie fikk sin første skuespillererfaring i kortfilmen "Bulle bare bor her",…
Ingrid Bolsø Berdal
Bolsø Berdal gikk ut fra Teaterhøgskolen i 2004, hvorpå hun ble ansatt på Det Norske Teatret. Hun ble…