Kinoprogrammet
Freia

Glenn Close

Glenn Close
Født 19. mars 1947 , Greenwich, Cincinatti, USA

Glenn Close debuterte på det store lerret i 1982 i filmatiseringen av John Irvings "Garp og hans verden", der hun spilte Robin Williams' livlige mor Jenny Fields. Hun fikk en Oscarnominasjon for innsatsen, noe hun også fikk for rollen i "Gjenforeningen" året etter. Også for "The Natural" (1984), "Farlig begjær" (1987) og "Farlige forbindelser" (1988) har det vanket Oscarnominasjoner.

For barna er nok Glenn Close mest kjent som Cruella De Vil i "101 dalmatinere" og "102 dalmatinere". De senere årene har Close vært å se i TV-serien "Damages" (2007-2011) og som transseksuell i "Albert Nobbs" (2011).

Siste kinofilmer:

Relaterte nyheter

Filmografi

Laster...

Bilder

Andre profiler

Populære

Norske profiler

Mariann Hole

Mariann Hole er utdannet ved NISS og Teaterhøgskolen. Hun debuterte som Ophelia i en Hamlet-oppsetting…

Ingrid Bolsø Berdal

Bolsø Berdal gikk ut fra Teaterhøgskolen i 2004, hvorpå hun ble ansatt på Det Norske Teatret. Hun ble…

Julie Rusti

Julie Rusti debuterte med rollen som "Lisa" i "Varg Veum – Tornerose" (2008), den andre filmen i serien…

For at siden skal fungere optimalt Må javascript være slått på.
Du kjører en svært gammel versjon av nettleseren. For at siden skal fungere optimalt bør du oppgradere til nyeste versjon.