
Ny norsk troll-film under innspilling nå – fra folka bak "Troll"
Den kommende storfilmen Trollegget blir beskrevet som en "norsk E.T.", og nå er innspillingen i gang i Oppdal!
Norsk filmbransje har fått dilla på digre dovregubber og tusseladder, og nå er enda et trolleventyr på vei! Denne gangen handler det ikke om gigantiske fjellmonstre som knuser hovedsteder, men om en liten trollunge som klekkes ut på en gård mellom Dovre og Trollheimen.

Motion Blur, produksjonsselskapet bak Netflix-suksessene Troll og Troll 2 er i gang med innspillingen av familiefilmen Trollegget. Filmen regisseres av Andrea Eckerbom, som tidligere har laget familiefavoritter som Teddybjørnens jul og Superheltskolen.
Historien følger 12 år gamle Gaia, som får livet snudd på hodet når et ekte trollegg klekkes på familiens gård. Det usannsynlige vennskapet mellom Gaia og trollungen sender henne ut på et eventyr produsentene beskriver som "et norsk E.T.".

I hovedrollen finner vi Helena Horge-Trømborg, mens Iben Akerlie og Benjamin Helstad spiller foreldrene hennes. John Emil Jørgensrud dukker også opp på rollelista som en nabo.
Trollegget får kinopremiere høsten 2027.