Emmy 2018

Resultater Emmy 2018

Her kan du strømme årets store Emmy-navn, nominerte og vinnere!

PROGRAMMER

Her er de nominerte i kategorien Outstanding drama series:

The Americans

The Crown

The Handmaids`s Tale

Stranger Things

This is US

Westworld

VINNER:

Game of Thrones

Game of Thrones
Game of Thrones

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Comedy Series:

Atlanta

Barry

Black-ish

Curb Your Enthusiasm

GLOW

Silicon Valley

Unbreakable Kimmy Schmidt

VINNER:

The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel
The Marvelous Mrs. Maisel

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Limited Series:

The Alienist

Godless

Genius: Picasso

Patrick Melrose

VINNER:

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

SKUESPILLERE

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actor in a Comedy Series:

Anthony Anderson som Andre "Dre" Johnson, Sr. i Black-ish

Ted Danson som Michael i The Good Place

Larry David som Larry David i Curb Your Enthusiasm

Donald Glover som earnest "Earn" Marks/Teddy Perkins i Atlanta

William H. Macy som Frank Gallagher i Shameless

VINNER:

Bill Hader som Barry Berkman/Barry Block i Barry

Bill Hader
Bill Hader

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actress in a Comedy Series:

Pamela Adlon som Sam Fox i Better Things

Allison Janney som Bonnie Plunkett i Mom

Issa Rae som Issa Dee i Insecure

Tracee Ellis Ross som Dr. Rainbow "Bow" Johnson i Black-ish

Lily Tomlin som Frankie Bergstein i Grace and Frankie

VINNER:

Rachel Brosnahan som Miriam "Midge" Maisel i The Marvelous Mrs. Maisel

Rachel Brosnahan
Rachel Brosnahan

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actor in a Drama Series:

Jason Bateman som Marty Byrde i Ozark

Sterling K. Brown som Randall Paerson i This Is Us

Ed Harris som The Man in Black/William i Westworld

Milo Ventimiglia som Jack Pearson i This Is Us

Jeffrey Wright som Bernard Lowe i Westworld

VINNER:

Matthew Rhys som Philip Jennings i The Americans

Matthew Rhys
Matthew Rhys

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actress in a Drama Series:

Tatiana Maslany som Various Characters i Orphan Black

Elisabeth Moss som June Osborne/Offred i The Handmaids`s Tale

Sandra Oh som Eve Polastri i Killing Eve

Keri Russel som Elizabeth Jennings i The Americans

Evan Rachel Wood som Dolores Abernathy i Westworld

VINNER:

Claire Foy som Queen Elizabeth II i The Crown

Claire Foy
Claire Foy

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actor in a Limited Series or Movie:

Antonio Banderas som Pablo Picasso i Genius: Picasso

Benedict Cumberbatch som Patrick Melrose i Patrick Melrose

Jeff Daniels som John O. Neill i The Looming Tower

John Legend som Jesus Christ i Jesus Christ Superstar Live in Concert

Jesse Plemon som Captain Robert Daly i Black Mirror: USS Callister

VINNER:

Darren Criss som Andrew Cunanan i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Darren Criss
Darren Criss

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Lead Actress in a Limited Series or Movie:

Jessica Biel som Cora Tannetti i The Sinner

Laura Dern som Jennifer Fox i The Tale

Michelle Dockery som Alice Fletcher i Godless

Edie Falco som Leslie Abramson i Law & Order True Crime: The Menendez Murders

Sarah Paulson som Ally Mayfair-Richards i American Horror Story: Cult

VINNER:

Regina King som Latrice Butler i Seven Seconds

Regina King
Regina King

BESTE BIROLLER

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actor in a Comedy Series:

Louie Anderson som Christine Baskets i Baskets

Alec Baldwin som Donald Trump i Saturday Night Live

Tituss Burgess som Titus Andromedon i Unbreakable Kimmy Schmidt

Brian Tyree Henry som Alfred "Paper Boi" Miles i Atlanta

Tony Shalhoub som Abraham "Abe" Weissman i The Marvelous Mrs. Maisel

Kenan Thompson som Various Characters i Saturday Night Live

VINNER:

Henry Winkler som Gene Cousineau i Barry

Henry Winkler
Henry Winkler

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actress in a Comedy Series:

Zazie Beetz som Vanessa "Van" Keefer i Atlanta

Aidy Bryant som Various Characters i Saturday Night Live

Betty Gilpin som Debbie "Liberty Belle" Eagan i GLOW

Leslie Jones som Various Characters i Saturday Night Live

Kate McKinnon som Various Characters i Saturday Night Live

Laurie Metcalf som Jackie Harris i Roseanne

Megan Mullally som Karen Walker i Will & Grace

VINNER:

Alex Borstein som Susie Myerson i The Marvelous Mrs. Maisel

Alex Borstein
Alex Borstein

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actor in a Drama Series:

Nikolaj Coster-Waldau som Jaime Lannister i Game of Thrones

Joseph Fiennes som Commander Fred Waterford i The Handmaids`s Tale

David Harbour som Jim Hopper i Stranger Things

Mandy Patkins som Saul Berenson i Homeland

Matt Smith som Prince Philip, Duke of Edinburgh i The Crown

VINNER:

Peter Dinklage som Tyrion Lannister i Game of Thrones

Peter Dinklage
Peter Dinklage

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actress in a Drama Series:

Alexis Bledel som Emily/Ofsteven i The Handmaids`s Tale

Millie Bobby Brown som Eleven i Stranger Things

Ann Dowd som Aunt Lydia i The Handmaids`s Tale

Lena Headey som Cersei Lannister i Game of Thrones

Vanessa Kirby som Princess Margaret i The Crown

Yvonne Strahovski som Serena Joy Waterford i The Handmaids`s Tale

VINNER:

Thandie Newton som Maeve Millay i Westworld

Thandie Newton
Thandie Newton

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actor in a Limited Series or Movie:

Brandon Victor Dixon som Judas Iscariot i Jesus Christ Superstar Live in Concert

John Leguizamo som Jacob Vazquez i Waco

Rocky Martin som Antonio D`Amico i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Èdgar Ramìrez som Gianni Versace i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Michael Stuhlbarg som Richard Clarke i The Looming Tower

Finn Wittrock som Jeffrey Trail i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

VINNER:

Jeff Daniels som Frank Griffin i Godless

Jeff Daniels
Jeff Daniels

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Supporting Actress in a Limited Series or Movie:

Sara Bareilles som Mary Magdalene i Jesus Christ Superstar Live in Concert

Penélope Cruz som Donatella Versace i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Judith Light som Marilyn Miglin i The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Adina Porter som Beverly Hope i American Horror Story: Cult

Letitia Wright som Nish i Black Mirror: Black Museum

VINNER:

Merrit Wever som Mary Agnes McNue i Godless

Merrit Wever
Merrit Wever

REGI

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Directing for a Comedy Series:

Atlanta

Barry

The Big Bang Theory

GLOW

Silicon Valley

VINNER:

Amy Sherman-Palladino (nr. 2 fra høyre) for The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel
The Marvelous Mrs. Maisel

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Directing for a Drama Series:

Game of Thrones

The Handmaid`s Tale

Ozark

Stranger Things

VINNER:

Stephen Daldry for The Crown

Stephen Daldry
Stephen Daldry

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Directing for a Variety Special:

Dave Chapelle

Jerry Seinfeld: Jerry Before Seinfeld

Steve Martin & Martin Short

Super Bowl LII Halftime Show Starring Justin Timberlake

VINNER:

Glenn Weiss for The Oscars

Glenn Weiss benyttet anledningen til å fri og fikk JA!
Glenn Weiss benyttet anledningen til å fri og fikk JA!

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Directing for a Limited Series, Movie, or Dramatic Special:

Godless

Jesus Christ Superstar: Live in Concert

The Looming Tower

Paterno

Patrick Melrose

Twin Peaks

VINNER:
Ryan Murphy for The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Ryan Murphy
Ryan Murphy

MANUS

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Writing for a Comedy Series:

Atlanta

Barry

Silicon Valley

VINNER:

Amy Sherman-Palladino for The Marvelous Mrs. Maisel

Amy Sherman-Palladino
Amy Sherman-Palladino

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Writing for a Drama Series:

The Americans

The Crown

Game of Thrones

The Handmaids`s Tale

Killing Eve

Stranger Things

VINNER:

Joel Fields og Joe Weisberg for The Americans

Joel Fields og Joe Weisberg
Joel Fields og Joe Weisberg

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Writing for a Variety Special:

Full Frontal with Samantha Bee: The Great American

Michelle Wolf: Nice Lady

Annihilation

An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

VINNER:

John Mulaney for Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney
John Mulaney

Her er de nominerte i kategorien Outstanding Writing for a Limited Series, Movie, or Dramatic Special:

American Vandal

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story

Godless

Patrick Melrose

Twin Peaks

VINNER:

William Bridges og Charlie Brooker for Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister
Black Mirror: USS Callister