
Avengers-regissørene lager Netflix' største film med Ryan Gosling og Chris Evans
Etter at Joe og Anthony Russo har regissert fire av tidenes mest populære superheltfilmer, Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War og Avengers: Endgame, inngikk brødrene Joe og Anthony Russo en kontrakt med Netflix.
Hittil har brødrene laget en film for strømmegiganten – actionfilmen Extraction med Chris Hemsworth, som troner på toppen av lista over Netflix' ti mest sette filmer. Filmen ble skrevet av Joe og produsert av begge brødrene, og skal få en oppfølger.
I tillegg til flere filmer og serier brødrene skal produsere for Netflix, ble det nylig annonsert av gutta også skal regissere Netflix hittil aller største film. Mens Extraction hadde et budsjett på 65 millioner dollar, skal spionfilmen The Gray Man koste 200 millioner dollar, noe som tilsvarer 1,85 milliarder kroner.

Ryan Gosling og Chris Evans spiller hovedrollene i The Gray Man, som Netflix håper kan bli deres helt egen blockbuster-spionfilm-serie, i stil med James Bond. Den kommende filmen bygger på Mark Greaney-boka med samme navn, som ble utgitt i 2009.
Boka handler om en dødelig duell mellom drapsmenn, som oppstår når en frilansmorder og tidligere CIA-agent ved navn Court Gentry (Gosling) jages over hele kloden av Lloyd Hansen (Evans), en tidligere CIA-kollega av Gentry's på CIA.
Boka har allerede fått åtte oppfølgere, så det burde være mer enn nok materiale til å holde filmserien gående i flere år, med Gosling i hovedrollen. Joe Russo har skrevet et utkast av manuset til filmen, og nå skal utkastet poleres av Christopher Markus og Stephen McFeely, manusforfatterne bak seks Marvel-filmer, inkludert alle Russo-brødrene sine superheltfilmer.
Russo-brødrene jobber likevel ikke utelukkende for Netflix. Produsentene jobber blant annet med en nyinnspilling av Disney-filmen Herkules, og denne våren var det kinopremiere på actionfilmen deres 21 Bridges, med Chadwick Boseman. Senere i år kommer skrekkfilmen Relic, som ser ut som høstens skumleste skrekkfilm.
Joe og Anthony har regissert det kommende krimdramaet Cherry, med Tom Holland i hovedrollen. Innspillingen av filmen ble ferdig i januar i år, og etter planen skal filmen på kino i løpet av 2020. Jeg krysser fingrene!
Vi vet ikke når The Gray Man blir tilgjengelig på Netflix.