Titina

Få med deg traileren til den norske animasjonsfilmen Titina

Titina heter den kommende tegnefilmen som bygger på den sanne historien om luftskip-ferden til Nordpolen i 1926.

Annonse

Fjorårets Cannes-festival markerte startskuddet for det internasjonale salget av Kajsa Næss’ Titina.

Animasjonsfilmen er i familiefilmsegmentet og bygger på historien Roald Amundsen og Umberto Nobiles tur over Nordpolen med et luftskip i 1926. I filmen spiller en liten terrier en sentral rolle.

– Titina er en humoristisk og emosjonell film om små følelser i store landskap. Om to stolte menn som oppdaget et helt tomt sted, sier regissør Næss.

Titina - Liggende bilde
Foto: Scene fra TITINA, fra Nobiles kontor og tegnestudio.

Filmen, hvis trailer du kan se øverst i artikkelen, produseres av det Oscar-vinnende norske animasjonsstudioet Mikrofilm AS i samarbeid med det belgiske selskapet Vivi Film. Den har et budsjett på rundt 77 millioner kroner, ferdigstilles sommeren 2022 og sikter mot norsk premiere høsten 2022.

Watchlist Titina her

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse