
Jeremy Renners kamp tilbake etter ulykken: – Jeg har prøvd alt
Snart ett år etter snøplogulykken som holdt på å koste ham livet har Jeremy Renner (52) prøvd alle tenkelige slags former for behandling – og skrevet musikk.
– Jeg har utforsket alle typer terapi siden 14. januar. Endeløse timer med fysisk terapi hver eneste dag, sammen med peptidinjeksjoner, IV-drypp, stamceller og exosomer, rød lyst og IR-terapi, trykkammer, kalde avrivninger og listen bare fortsetter, oppsummerte Jeremy Renner på Instagram-kontoen sin.
Det er ti måneder siden han brakk åtte ribben 14 steder, brakk høyre kne og ankel så vel som venstre skinneben og ankel, samt brakk høyre skulder og krageben. Men Jeremy Renner er klar i talen på at hans største hjelpemiddel har vært hans eget hode – og ønsket om "å være her og stadig prøve å bli bedre".
– At jeg ikke kastet bort det at livet mitt ble spart, men at jeg gir tilbake til min familie, venner og alle dere som har gitt meg kraft til å holde ut. Jeg takker dere alle.
Les også: Dette vet vi om Spielbergs "Band of Brothers"-oppfølger
STJERNE: Jeremy Renner som superhelten Hawkeye i "The Avengers: Age of Ultron".
Skuespilleren røpet nylig at han har skrevet og spilt inn ny musikk i rehabiliteringsprosessen. I 2019 ga han ut rockelåten "Heaven Don’t Have a Name", fulgt av EP-en "The Medicine" i mars 2020. I det ferske innlegget hinter han om at hans nye musikk har tittelen "Love and Titanium", skriver Variety.
Ulykken skjedde første nyttårsdag da Jeremy Renner brukte sin syv tonn tunge løypemaskin for å trekke nevøens bil fri fra snømassene rundt skuespillerens eiendom i Lake Tahoe, Nevada. Løypemaskinen begynte å gli mot bilen, og Renner ble trukket under da han prøvde å stoppe den.