Nicolas Cage skal spille en vodkadrikkende drage

Amazon har bestilt en TV-serie basert på den irske forfatteren Eoin Colfers roman, "Highfire", som ble utgitt tidligere i år.

Annonse

Med på moroa er filmskuespilleren Nicolas Cage som både produserer serien og gir stemme til den animerte dragen Highfire. TV-serien skal blande dataanimering med ekte skuespill.

I romanen har dragen Highfire tidligere styrt over verdens drager, som Lord Highfire, men nå tilbringer han tiden sin i et nedslitt hus i et sumpområde i Louisiana. Her går det mye i vodka og TV-titting. Men tilværelsen snus opp ned når en tenåringsgutt melder sin ankomst.

Boken beskrives som en blanding av True Detective og Peter og dragen.

Eoin Colfer er mannen bak bøkene om Artemis Fowl, et bokfenomen som også skal bli levende bilder. Her er det Kenneth Branagh som skal trekke i regitrådene, og filmen om Fowl er bestilt av Disney +.

Les også: 27 ting som er tilgjengelig når Disney+ kommer til Norge

Med seg på å produsere Highfire har Nicolas Cage fått Davey Holmes, som også skriver manuset. Han kjenner vi blant annet som manusforfatteren bak serien Shameless.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse