i samarbeid med
SponsoratSponsorat

Nicole Kidman lager serie basert på norsk Oscar-kandidat

Publisert:
Følg oss:

Nicole Kidman og produksjonsselskapet bak Big Little Lies og The Undoing skal gå løs på en ny serie – basert på den norske filmen Håp.

Annonse

Hope er den neste serien fra Nicole Kidmans produksjonsselskap Blossom Films, som også står bak serier som Big Little Lies og The Undoing.

Serien skal sendes på Amazons strømmetjeneste Prime Video. Hittil vet vi ikke hvor mange episoder serien består av, når den skal legges ut, eller hvem som skal skrive, regissere og spille i serien.

Serien er basert på den norske filmen Håp, som er skrevet og regissert av Maria Sødahl, basert på hennes egne erfaringer med kreft. Filmen er Norges Oscar-kandidat i år, og kjemper mot filmer som danske Et glass til i kategorien Beste internasjonale film.

Les også: Dette er årets Oscar-kandidater

Anja (Andrea Bræin Hovig) lever med samboeren Tomas (Stellan Skarsgård) i en storfamilie med felles barn og stebarn. På Lille Julaften får hun en uhelbredelig diagnose. Alene med sorgen og redselen, erkjenner Anja nødvendigheten av Tomas sin fulle hjelp og støtte.

I løpet av en juleuke kastes paret inn i et lynkurs i gjensidig tillit og felles kamp for å takle en uventet og for tidlig død. Kan de i denne krisen lære å elske hverandre igjen etter et langt samliv?

Helt tilbake i desember 2019 møtte jeg Stellan Skarsgård og Andrea Bræin Hovig for å snakke om Håp. Se intervjuet her!

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse