Mangler plakat

Past Future Continuous

12 år
1 t. 16 min.
Du må velge kinosted for å se visninger.
Annonse

Gi din vurdering:

Anmeldelser fra publikum

Laster...

Foreløpig har ingen anmeldt Past Future Continuous
Annonse
Nasjonalitet: Iran, Norge, Italia
Aldersgrense : 12 år
Språk: Persisk
Produksjonsår: 2025

Poetisk fortelling om familie og eksil fra prisvinnende regissører. Denne filmen er del av HUMANs internasjonale konkurranseprogram.

I en leilighet i Teheran settes det opp overvåkningskameraer i alle rom. Gjennom dem kan Maryam følge med på hverdagen til de aldrende foreldrene sine. Med en nær fortellerstemme reflekterer Maryam over konsekvensene av den skjebnesvangre flukten hun måtte ta ut av Iran for flere tiår siden, mens foreldrene ble igjen.

Past Future Continuous er en stillferdig og vakker film. Overvåkingsbildene blir stadig avbrutt av glimtvise minner fra familiens videoarkiv, og varsler om en tom og dyster fremtid. Det skaper en poetisk historie om fortidens kriger og nåtidens smerte over familiens separasjon; en historie det er vanskelig ikke å la seg berøre av.

Dokumentaren vant pris på IDFA, og kommer fra regissørene Morteza Ahmadvand og Firouzeh Khosrovani. Filmen er en co-produksjon med det norske produksjonsselskapet Antipode, som også co-produserte Oscar-vinneren No Other Land.