Mangler plakat

Battleship

11 år
2 t. 11 min.
Action / Krigsfilm / Sci-Fi
Du må velge kinosted for å se visninger.
Filmen er tilgjengelig på streaming. Klikk her for å se hvor den kan streames.
Annonse

Anmeldelser

Loading...

Foreløpig har ingen anmeldt Battleship
Premiere: 11.04.2012
Sjanger: Action / Krigsfilm / Sci-Fi
Nasjonalitet: USA
Aldersgrense med begrunnelse: 11 år (passer for Frarådes barn under 11 år)
Store mengder slagscenene mellom mennesker og utenomjordiske vesener gjør at filmen får 11-årsgrense. Enkelte scener med katastrofestemning gjør at filmen frarådes barn under 11 år.
Språk: Engelsk
Produksjonsår: 2012
Distributør: United International Pictures

Verdenspremiere 11 april (en måned før USA) En skipsflåte blir tvunget til å kjempe mot en armada med ukjent opphav i denne actionfylte science fiction-filmen. I rollene møter vi blant andre artisten Rihanna, Liam Neeson og Alexander Skarsgård.

Peter Berg (Hancock) produserer og regisserer Battleship, et episk actioneventyr som utspiller seg til sjøs, i skyene og på land idet planeten vår kjemper for å overleve en invasjon fra verdensrommet. Battleship er basert på Hasbros klassiske marinestrategispill. Hovedrollene spilles av Taylor Kitsch som Hopper, en marineoffiser som gjør tjeneste på USS John Paul Jones; Brooklyn Decker som Sam, en fysioterapeut og Hoppers forlovede; Alexander Skarsgård som Hoppers eldre bror, Kommandør Stone på USS Samson; Rihanna som Lt. Raikes, Hoppers kollega og våpenspesialist på USS John Paul Jones, samt den internasjonale superstjernen Liam Neeson som Hopper og Stones overordnede (og Sams far), Admiral Shane.

Battleship er medprodusert av Brian Goldner og Bennett Schneir i Hasbro, som også har stått bak Transformers-filmfranchisen, samt Scott Stuber (Trøbbel i paradis), Sarah Aubrey (The Kingdom) og Duncan Henderson (Master and Commander)

Sommeren 2012 starter med tidenes største kampslag: Battleship.