Lange flate ballær III

5 knallsterke nye filmer på kino denne uka

Det er ikke aprilsnarr! Fra og med 1. april kan du se en etterlengtet Marvel-film, den tredje Lange flate ballær-filmen og en ny film om verdens raskeste pinnsvin!

Annonse

Lange flate ballær III

Lange flate ballær III

Lange flate ballær er en norsk lavbudsjettkomedie fra 2006, basert på en reklamefilm for Telenor om seks fotballentusiaster fra Fredrikstad. 260 000 nordmenn så filmen på kino, og oppfølgeren fra 2008 ble sett av enda flere! Dessuten var begge filmene de mest solgte DVD-ene det året de ble lansert.

I mars 2022, etter 14 år, kommer den tredje filmen om gutta. Nok en gang har Harald Zwart regi, og Pål Sparre-Enger har skrevet manus. Alle kællene er tilbake, og de får problemer med kjøretøy, sprit og politiet!

Kjøp billetter til filmen her

Sonic The Hedgehog 2

a cartoon character holding a gun

Sonic the Hedgehog-filmen var en gøyal og tøysete film om det lynraske og rappkjefta blå pinnsvinet vi kjenner fra Sega-spillene. Produksjonen var preget av mye kluss og forsinkelser, blant annet det mye omtalte redesignet av Sonic, en konsekvens av en klagestorm fra folk som med rette mente Sonic så rar og unaturlig ut. Til blått pinnsvin å være.

I oppfølgeren skal vi også bli kjent med en annen kjenning fra spillene – Knuckles the Echidna, som er det som på norsk heter et maurpinnsvin. Knuckles er knallrød, hissig og glad i å bokse ting.

Hvis du var en av de som håpet på å se Knuckles i den kommende oppfølgeren, er det bare å begynne å glede seg. Om du i tilegg av en eller annen grunn drømte om at actionstjerna Idris Elba skulle låne stemmen sin bort til det røde maurpinnsvinet, har du truffet jackpot.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Morbius

a man with a beard
Foto: Jared Leto

Jared Leto spiller hovedrollen i Spider-Man-spinoffen Morbius, som handler om Marvel-karakteren "Morbius the Living Vampire", som tradisjonelt har vekslet mellom å være antihelt og skurk.

Morbius forteller opprinnelseshistorien til legen Michael Morbius, en mann med en sjelden og dødelig blodsykdom som vil gjøre alt han kan for å finne en kur – inkludert å gjøre seg selv til en blodtørstig halvvampyr som dreper andre mennesker.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Snøleoparden

a cat looking at the camera

På høylandet i Tibet tar en villmarksfotograf med seg en forfatter gjennom utilgjengelige daler der sjeldne og uoppdagede villdyr bor. I ukesvis gjennomsøker de dalene etter unike villdyr og prøver å få tak i den den mest kamuflerte og mennesky av dem alle: Den mytiske snøleoparden.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Tatt av tiden

a person in a suit walking on a wet street

Dette spennende, franske hverdagsdramaet er en nervepirrende og intens filmopplevelse med Laure Calamy (Ring min agent!) i hovedrollen. Calamy vant prisen for beste hovedrolle og Eric Gravel prisen for beste regi på filmfestivalen i Venezia i høst.

En alenemor bor med sin lille familien utenfor Paris, men Julie jobber på et luksus-hotell i sentrum. Når det blir transportstreik og all offentlig kommunikasjon bryter sammen, ender filmen opp som en thriller der publikum sitter med hjertet i halsen – kan hun få tiden til å strekke til?

Kjøp billetter til filmen her

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse