5 nye filmer du kan se på kino denne uka

Humlesnurr tar oss med tilbake til Galtvort, Joaquin Phoenix gjør sin første filmrolle siden Joker og du kan støtte Ukraina ved å gå på kino!

Annonse

Fabeldyr: Humlesnurrs hemmeligheter

Jude Law i Fabeldyr: Humlesnurrs hemmeligheter

Det er tre år siden kinopremieren til Fabeldyr: Grindelwalds forbrytelser, den hittil nyeste filmen fra J.K. Rowlings magiske univers. Fantastic Beasts-filmene, som her hjemme går under navnet Fabeldyr, utspiller seg tidsmessig før hendelsene i Harry Potter-filmene. Hovedrollen som magizoologen Salmander Fisle spilles av Eddie Redmayne.

Jude Law spiller den framtidige rektoren på internatskolen Galtvort, Albus Humlesnurr, og i den tredje filmen i serien, tar gjengen endelig turen tilbake til Galtvort!

Kjøp billetter til filmen her

C'mon C'mon

Joaquin Phoenix holding a woman
Foto: Joaquin Phoenix og Woody Norman i C'mon C'mon

Oscar-vinner Joaquin Phoenix spiller Johnny, som plutselig må ta seg av sin 9-årige nevø en ukes tid. Nevøen blir med på en jobbreise og det tidligere skjøre båndet dem imellom vokser seg sterkt på den korte tiden.

En varm, humoristisk og dypt rørende historie om forbindelsene mellom voksne og barn, fortiden og fremtiden. Skrevet og regissert av Oscar-nominerte Mike Mills.

En kollega på Filmweb-kontoret var overbevist om at denne filmen er fransk, og at tittelen skal uttales "Semon Semon". For ordens skyld: Det er "come on come on".

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Den blinde mannen som ikke ville se Titanic

a man with a mustache

Jaakko og Sirpa har aldri møtt hverandre ansikt til ansikt, men de snakker sammen på telefonen flere ganger om dagen. Når han får vite at hennes sykdomsløp har blitt forverret, bestemmer han seg for å reise og besøke henne. Problemet er bare at Jaakko er blind og lenket til rullestolen, og Sirpa bor langt unna. For å komme seg dit må Jaakko stole på hjelp fra fem fremmede. Hva kan gå galt?

Den blinde mannen som ikke ville se Titanic er et intenst drama, vist fra en blind manns perspektiv. For å oppnå dette er filmen skutt med plastfolie over deler av objektivet, og består i hovedsak av nærbilder av ansiktet eller hendene til hovedkarakteren, mens resten av bildet er utydelig.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Memory Box - En historie om kjærlighet

a man and woman dancing

Alenemoren Maia bor i Montreal sammen med tenåringsdatteren sin, Alex. På julaften mottar de en uventet gave: en boks fylt opp med notatbøker, kassetter og bilder som Maia sendte til sin bestevenninne på 80-tallets Beirut.

Maia nekter å åpne boksen og konfrontere minnene, men Alex sniker seg til å undersøke den. Alex dykker inn i sin mors turbulente og lidenskapelige ungdomstid under den Lebanesiske borgerkrigen og avdekker den nedgravde fortiden.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Klitschko

Boksedokumentaren Klitschko, om de to ukrainske bokser-brødrene og verdensmestrene Wladimir og Vitali Klitschko, settes opp på kinoer i hele landet 5. april kl 18:00. Alle billettinntektene går til humanitær hjelp i Ukraina, og alle ukrainere som befinner seg i Norge får se filmen gratis.

Gründer og kinoeier Jan Vardøen er en initiativtaker i et fellestiltak med Norske Kinosjefers Forbund, Film og Kino, Norske Filmdistributørers Forening, Odeon, Nordisk Film Kino, Kino Nord og en rekke selvstendige kinoer.

Kjøp billetter til filmen her

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse