Logoen til Apple TV+

Apple TV+ kommer til høsten - se klippene

Datagigantens nye strømmetjeneste heter Apple TV+. Dessverre må vi vente til høsten før vi kan bruke den.

Annonse

Da vi hørte at Apples nye strømmetjeneste skulle lanseres 25. mars hadde vi store forventninger. Dessverre viste det seg at lanseringen var en lang presentasjon av tjenesten og filmene og seriene som skal dukke opp på den.

Vi har lært at tjenesten skal hete Apple TV+ og sett en spennende "sizzle reel" som forteller litt om hva tjenesten kommer til å inneholde. I tillegg til streaming av Apples nye innhold kommer de til å tilby flere filmer og serier, og en tilleggsfunksjon der du kan streame direktesendt TV fra de kanalene du velger å abonnere på.

For litt over en måned siden listet jeg opp 20 nye filmer og serier vi gleder oss til på tjenesten. Apple har de siste årene annonsert flere filmer, prestisjeserier og barneprogrammer fra noen av Hollywoods største navn og talenter, og flere av dem var tilstede på lanseringen.

Disse filmene og seriene ble presentert på lanseringen:

Amazing Stories

På åttitallet ble Steven Spielberg inspirert av favorittbladet hans fra barndommen, og produserte TV-serien Amazing Stories, med frittstående episoder. Han er også produsent for den nye Amazing Stories-serien på Apple TV.

The Morning Show

Reese Witherspoon, Jennifer Aniston og Steve Carrell fortalte om deres nye dramakomedie-serie, som foregår bak kulissene på et morgenprogram. Reese Witherspoon fortalte at The Morning Show er en energisk og intens serie "der vi stiller spørsmål uten enkle svar".

Les også: The Office-folka lager serie om Trumps Space Force

Annonse

See

Jason Momoa presenterte sin nye science fiction-serie, fra manusforfatter Steven Knight (Peaky Blinders) og regissør Francis Lawrence (Hunger Games-filmene). Serien foregår i en framtid der mennesker har mistet synet.

Little America

Kumail Nanjiani (The Big Sick) presenterte serien Little America, som han skriver sammen med Alan Yang (Master of None). Serien skal handle om amerikanske immigranter og deres eksepsjonelle historier.

Les også: Mindy Kaling lager Netflix-serie basert på barndommen

Annonse

Little Voice

Sanger Sara Bareilles og regissør JJ Abrams står bak en musikalserie om unge, kreative mennesker i New York som leter etter stemmene sine. Serien er inspirert av Bareilles' egne opplevelser.

Oprah Winfrey-dokumentarer

Oprah Winfrey skal produsere flere dokumentarer for Apple TV+ over de neste par årene. Den første heter Toxic Labor, og handler om seksuelle overgrep på arbeidsplassen og den pågående sosiale bevegelsen rundt dem. Den andre handler om psykisk helse.

Les også: Se den "kontroversielle" Michael Jackson-dokumentaren

Annonse

Helpsters

Big Bird fra Sesame Street presenterte serien Helpsters. Den er produsert av Sesame Street-teamet, men hovedpersonen skal være en ny dukke som heter Cody. Cody skal lære barn å kode. Vi lever i framtida, folkens!

Apple TV+ blir tilgjengelig denne høsten. Vi vet ikke når den dukker opp, eller hva den kommer til å koste.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse