i samarbeid med
SponsoratSponsorat

Dette er familiefilmene du kan se på kino i romjula

Filmweb
Publisert:
Følg oss:

I juleferien 2022 kan du ta med familien for å se en norsk julefilm, en energisk animert oppfølger og en helt ny barnefilm basert på en av Throbjørn Egners mest populære historier.

Annonse

Folk og røvere i Kardemomme by

Folk og røvere i Kardemomme by

Animasjonsfilmen basert på Torbjørn Egners idylliske småby-utopi kommer på kino første juledag 2022. I regissørstolen sitter Rasmus A. Sivertsen, som blant annet har stått bak de nye Flåklypa-filmene og Hakkebakkeskogen-filmen.

Thorbjørn Egners barnebok "Folk og røvere i Kardemomme by" kom ut i 1955og har siden den gang begeistret generasjoner av nordmenn.

Den langdryge og tålmodighetskrevende prosessen for å bringe Kardemomme by til live med stop motion-animasjon finner sted i Dyreparken i Kristiansand akkurat nå, bare et steinkast unna den "ekte" Kardemommebyen!

Kjøp billetter til filmen her

Pus med støvler: Et siste ønske

a cat wearing a hat and holding a cup

Pus med støvler er en klassisk italiensk eventyrfigur, men på film er han best kjent som en eventyrlysten leiemorder med stemmen til Antonio Banderas. Den animerte karakteren ble introdusert i Shrek 2 og var med i resten av Shrek-filmene, før han fikk sin helt egen spin-off-film i 2011.

Nå får filmen endelig en fullverdig oppfølger! I den nye filmen oppdager Pus at hans lidenskap for fare har fått konsekvenser – han har mistet åtte av sine ni liv, og fra nå av må han være mer forsiktig.

Salma Hayek er tilbake som stemmen til Kitty Silkepote, og ellers er den amerikanske rollebesetningen full av kjente navn som Florence Pugh, Salma Hayek, Olivia Colman, Wagner Moura, Ray Winstone, John Mulaney. På norsk hører vi blant andre Christoffer Staib, Mikkel Niva, Heidi Gjermundsen-Broch og Håvard Bakke.

Kjøp billetter til filmen her

Annonse

Teddybjørnens jul

a stuffed animal on a table

Folka bak Snekker Andersen og Julenissen og Den vesle bygda som glømte at det var jul" graver videre i Alf Prøysens tekster! Barnesangen om teddybjørnen og Mariann har inspirert vinterens største norske julefilm. Mariann Hole, Jan Gunnar Røise, Marianne Krogness, Nader Khademi og Kai Remlov står på rollelista, og John Brungot har stemmen til bamsen som er filmens midtpunkt!

Teddybjørnen er dataanimert, og filmens produsent har sammenlignet den med Paddington, Ole Brumm og Petter Kanin. Nå får vi endelig vår egen!

Kjøp billetter til filmen her

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse