
James Bond-favoritt nekter å kommentere ryktene
“Det er altfor tidlig for det spørsmålet.”
Den 76. utgaven av filmfestivalen i Berlin, Berlinalen, rundet nylig av i den tyske hovedstaden - og som vanlig samlet den både store filmskapere og skuespillerstjerner fra nær og fjern.
En av festivalens mest etterlengtede titler i år var filmen “Rosebush Pruning”, som er skrevet av Yorgos Lanthimos’ faste samarbeidspartner Efthimis Filippou (“Dogtooth”, “The Lobster”, “The Killing of a Sacred Deer”) og blant annet har Pamela Anderson, Elle Fanning og Callum Turner på rollelista.
Vi var til stede på festivalen, der regissør Karis Aïnouz og en stor del av rollebesetningen var samlet til en pressekonferanse og påfølgende rød løper (der popstjerna Dua Lipa, Callum Turners forlovede, også dukket opp).
Pressekonferansen ble raskt skutt i gang av en journalist som ønsket å "adressere elefanten i rommet". Turner er nemlig spådd å ligge øverst på lista til rollen som den nye James Bond i Denis Villeneuves kommende film om den ikoniske agenten.
– Det er altfor tidlig for det spørsmålet, svarte Turner med et smil uten å forklare om det var tidlig i pressekonferansen, eller tidlig med tanke på den nye 007-filmen.
Smilet forsvant imidlertid raskt fra den britiske stjernas lepper.
– Det kommer jeg ikke til å kommentere. Takk.
Tidligere i år skal 36 år gamle Turner angivelig ha forsnakket seg, og fortalt vennene sine at han hadde blitt castet som den nye James Bond.
Flere andre navn har imidlertid også vært nevnt, og i fjor hevdet ryktene at Aaron Taylor-Johnson hadde blitt tilbudt rollen. Det er enda ikke bekreftet offisielt hvem som blir den neste Bond.

“Rosebush Pruning” følger fire ultrarike amerikanske søsken, som bor i Spania med sin blinde far. De lever en isolert tilværelse i sin enorme villa, men når den eldste broren og familiens samlingspunkt ønsker å flytte sammen med kjæresten sin, kommer flere generasjoners løgner for dagen, og familiens besettelse av hverandre får blodige konsekvenser.
Festivalens åpningsfilm i år var “No Good Men”, mec norske Motlys som samprodusent. I tillegg var Norge representert ved spillefilmdebutantene Dara van Dusen og Elle Sofe Sara med henholdsvis “A Prayer for the Dying” og “Árru”.
Også Sofia Tjelta Sydness, datteren til Pia Tjelta, deltok som norsk representant i årets Shooting Stars-program, som løfter frem fremadstormende europeiske skuespillertalenter.


