"Baby Yoda"/"The Child" i The Mandalorian sesong 1

Disney+ kommer til Norge i sommer

Om et halvår finner vi endelig ut hva som er greia med Baby Yoda.

Annonse

Strømmetjenesten Disney+ ankom USA i november. Vi har ventet lenge på en norsk lanseringsdato, og med Disneys nyeste pressemelding er vi ett skritt nærmere.

Pressemeldingen forteller at Storbritannia, Irland, Frankrike, Tyskland, Italia, Spania, Østerrike og Sveits skal få Disney+ 24. mars, før den legger til at "andre markeder i Vest-Europa, inkludert Belgia, norden og Portugal, følger sommeren 2020."

Les også: 24 ting vi gleder oss til på Disney+

Norden – det er oss! Vi kan se live action-versjonen av Lady og landstrykeren og High School Musical: The Musical: The Series "sommeren 2020"! Strømmetjenesten kommer til å koste 6,99 euro i måneden, cirka 70 norske kroner.

Star Wars-serien The Mandalorian er strømmetjenestens mest populære serie i USA, men det er fortsatt ikke mulig å se den på lovlig vis i Norge. Det er spesielt frustrerende at vi må vente et halvt år på den første live action-Star Wars-serien når memes og spoilers renner inn fra heldige amerikanere og europeiske pirater.

Les også: Jar Jar Binks kommer tilbake – med skjegg

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse