
Er Rick Moranis med i Ghostbusters: Afterlife likevel?
Åttitallsstjerna har vært pensjonert siden 1997, men er han med i oppfølgeren likevel?
Rick Moranis var åttitallets morsomste nerd, med roller i Spaceballs, Little Shop of Horrors, Kjære, jeg krympet barna og ikke minst som Louis Tully Ghostbusters.
I 1991 døde Moranis' kone, og han tok gradvis færre filmroller. Siden 1997 har han vært alenefar i Canada, og de eneste filmrollene han har tatt er stemmer i et par animasjonsfilmer og serier.

Han var også den eneste av de gjenlevende stjernene fra originalfilmene som ikke dukket opp i Ghostbusters (2016). Bill Murray, Dan Aykroyd, Sigourney Weaver, Ernie Hudson og Annie Potts skal dessuten dukke opp i Ghostbusters: Afterlife, men både Sony Pictures og Murray har tidligere bekreftet at Moranis ikke kommer til å gjøre en opptreden.
I februar i fjor ble det annonsert at Moranis gjør comeback! Disney jobber med en oppfølger til Kjære, jeg krympet barna. Josh Gad skal spille hovedrollen i filmen, som Nick Szalinski, sønnen fra de originale filmene, og Moranis blir å se som pappa Wayne! Dette skal i utgangspunktet bli hans første opptreden på film siden Kjære, vi krympet oss selv i 1997.
Les også: Har vært pensjonert i 23 år – gjør comeback i Disney-film
…og nå kan det virke som han skal svippe innom Ghostbusters: Afterlife likevel! Ernie Hudson ble nylig intervjuet av Living Fearless, og han ble spurt om Moranis er involvert i den nye filmen. Skuespilleren sa:
- Jeg tror at studioene sannsynligvis vil holdet det hemmelig… Jeg elsker Rick. Men ja, jeg lar dem dele det!
Hudson forsøker å holde kortene tett til brystet, men det høres absolutt ut som noe er på ferde her. Premieredatoen til Ghostbusters: Afterlife er utsatt nok en gang, og filmen har nå planlagt Norgespremiere 11. november. Watchlist filmen her!