Se En nasjon i sjakk til halv pris ♟️ Bruk rabattkode SJAKK og bli med i Kinoklubben for kun 150 kr!

Bli medlem

Filmen om Billie Eilish er på vei

Neste år kommer dokumentarfilmen om den 18 år gamle popyndlingen Billie Eilish.

Annonse

Tittelen på filmen er "The World's a Little Blurry", og den følger Eilish på turneen etter at hun slapp debutalbumet "When we all fall asleep, where do we go?" i fjor.

Platen innbragte henne fem Grammy-priser, og gikk til førsteplass på den amerikanske albumlisten. Nå er hun også nominert til hele 12 Billboard-priser, som deles ut 14. oktober.

Les også: Hør James Bond-låta til Billie Eilish

Apple punget ut

I kampen om attraktivt innhold spyttet strømmetjenesten Apple Plus angivelig i 230 millioner kroner for filmen, selv om dette ikke er offisielt bekreftet.

Regissøren er R.J. Cutler, og det sies at "The World's a Little Blurry" også tar for seg den unge stjernens personlige liv. I tillegg til å strømmes skal filmen også gå opp på kinoene.

Før helgen slippes også musikkvideoen til "No Time to Die", der Billie Eilish synger tittellåten til den nye Bond-filmen. Nyheten fikk 3,4 millioner likes de første 10 timene etter at Eilish meldte det på Instagram.

Låten ble sluppet tidligere i år og i november får filmen endelig premiere.

Dokumentaren om Eilish skal etter planen lanseres februar 2021.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse