Halloween-regissør John Carpenter lager skrekkserie
Tales for a Halloween Night er basert på tegneserien med samme navn.
John Carpenter har regissert klassikere som Halloween og The Thing, men etter The Ward fra 2010 har ikke 71-åringen laget en eneste film, men i 2015 slapp han tegneserien John Carpenter's Tales For A Halloween Night.
Tegneserien består av frittstående skrekkhistorier, skrevet av Carpenter og andre utvalgte forfattere. Serien har sluppet seks historier i året siden 2015, og for noen år siden ble ideen kjøpt til en TV-serie hos kanalen Syfy (Krypton, The Magicians).
Les også: Stephen King-marerittene fra åttitallet vender tilbake
I mars uttalte produsent Sandy King at Syfy-utviklingen er stanset, fordi det fort ble tydelig at kanalen "kun var interessert i tittelen". King og Carpenter tok med seg ideen videre til Paramount Television, som har laget serier som 13 Reasons Why og Catch-22 for alskens TV-kanaler og strømmetjenester.
I et intervju med comicbook.com forteller King at serien ikke kommer til å fortelle de samme historiene som tegnseriene har fortalt, men gjenskape tegneseriens "karakter" for skjermen.