i samarbeid med
SponsoratSponsorat

Innspillingen av Elvis-film legges til Queensland

NTB og Filmweb
Publisert:
Følg oss:

Den australske regissøren Baz Luhrmann skal spille inn en film om Elvis Presley – i Queensland.

Annonse

Det skriver themusic.com.au.

Den Sydney-fødte filmskaperen Baz Luhrmann, kjent for sine fargerike filmsprell, har hatt møter i London med delstatsminister Annastacia Palaszczuk – og filmplanene har falt i god jord.

Nå er nemlig planen at filminnspillingen skal legges til Village Roadshow Studios i Gold Coast, og ingen andre enn Tom Hanks er om bord – riktignok ikke for Elvis-rollen, men for rollen som Presleys manager, Colonel Tom Parker.

Hvem som skal spille filmikonet er så langt ikke bekreftet.

– Det blir ikke bare jobber for lokale beboere i Queensland – men også muligheter for skuespillere fra andre deler av verden til å komme hit og besøke Queensland, uttaler Palaszcuzk.

Presley-filmen blir den første filmen Luhrmann regisserer etter "The Great Gatsby" (2013), med Leonardo DiCaprio i hovedrollen. Filmen ble spilt inn i Sydney og vant en rekke priser.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse