i samarbeid med
SponsoratSponsorat
Polly Pocket

Lager ny film basert på leketøyet Polly Pocket

Filmweb
Publisert:
Sist oppdatert:
Følg oss:

Lily Collins fra Emily in Paris spiller hovedrollen i filmen, fra skaperen av Girls, som skal handle om en ung jente og en "kvinne i lommestørrelse" som blir venner!

Annonse

Er du klar for ukas snåleste filmnyhet? Girls-skaper Lena Dunham lager film om verdens nest mest kjente dukke-univers!

Polly Pocket-dukkene strekker seg tilbake til 1989, da den britiske leketøysprodusenten Bluebird Toys introduserte Polly med tilbehør (batterier ikke inkludert) til verden. Polly Pocket var en suksess, men det var ikke før leketøysgiganten Mattel kjøpte opp selskapet at den lommestore ballen virkelig begynte å rulle.

På tidlig 2000-tall eksploderte Polly Pocket i popularitet, før Polly i likhet med Barbie, den andre populære dukkeserien til Mattel, omsider opplevde en voldsom nedgang som resulterte i at Polly Pocket gikk ut av produksjon i 2015, før leketøyserien gjorde et lite comback tre år senere.

Tar steget fra lomme til kinosal

De siste årene har vi blitt godt vant med at store leketøys-merkevarer blir filmatisert, noe de store produksjonsselskapene gjør for å minimere pengene de må bruke på å markedsføre filmene sine, noe som ofte er de største utgiftspostene til en stor kinofilm.

Legofilmen 2

Ved å lage filmer om alt fra Transformers, Lego og Playmo til Battleship bruker man navn og merkevarer folk allerede kjenner, og dermed strømmer både folk og penger til.

Nå er det klart at Girls-skaper, skuespiller og komiker Lena Dunham skal gi Polly et nytt liv på det store lerretet, med Lily Collins, blant annet kjent fra Netflix-serien Emily in Paris, i rollen som både Polly og produsent. Filmen handler om en ung jente som knytter vennskap med en lommestor kvinne, og hvis du ikke synes det høres en smule interessant ut, lyver du til deg selv.

Annonse

Unge kvinner trenger lekne filmer

Regissør Lena Dunham har dette å si om filmprosjektet:

"Polly Pocket var ansvarlig for utallige timer med barndoms-eskapisme for meg - Polly ga meg en liten verden av magi og egenrådighet å skape historier i, så det er ganske poetisk at jeg nå skal gå løs på det samme som regissør og samarbeide med den brilliante Lily Collins, Robbie Brenner, Mattel og MGM. Jeg fryder meg over å kunne bringe min kjærlighet til denne historiske merkevaren, i tillegg til min dyptpløyende tro på at unge kvinner trenger lekne filmer som snakker til dem uten å snakke ned til dem. "

Det er filmavdelingen av Mattel, Mattel Films, som utvikler filmen i samarbeid med Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), som nylig ble kjøpt opp av Amazon.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse