
"Scary Movie 6": Traileren er her - akkurat så kødden som du håpet
Filmen får norgespremiere 12. juni.
Den aller første traileren til “Scary Movie 6” er her!
Opplegget har ikke blitt noe mindre tøysete de siste 13 årene (“Scary Movie 5” kom i 2023), og her starter nostalgitrippen fra første sekund.
Eminems “Without Me” dundrer på lydsporet, replikken “There’s a serial killer on the loose” leveres med dønn alvor, og plutselig dukker Ana Faris og Regina Hall opp i ruta.
De både ser og høres akkurat ut som vi husker dem, og for oss som vokste opp med filmene på 2000-tallet, er det et overraskende trivelig gjensyn.
Traileren gir selvfølgelig en smakebit på hvilke skrekkfilmer som skal parodieres denne gangen, og her loves alt fra tenåringsskrekk til blodig splatter og Oscar-horror.
Den dansende roboten M3GAN åpner ballet, før vi får glimt av både Ghostface, Longlegs og Art the Clown.
Ryan Cooglers “Sinners” ser ut til å få kjørt kjørt seg, det samme gjør Coralie Fargeats “The Substance”, Zach Cregges “Weapons” og Parker Finns “Smile”.
Bak kamera er navnene også kjente. Brødrene Marlon, Shawn og Keenen Ivory Wayans, skaperne av filmserien, er tilbake - og har skrevet manuset sammen med sin faste samarbeidspartner Rick Alavarez.
Michael Tiddes har regien, og i tillegg til Faris og Hall, vender også Maron Wayans, Shawn Wayans, Dave Sheridan, Jon Abrahams og Locklyn Monroe tilbake foran kamera.
Se traileren under:
“Scary Movie 6” får norgespremiere på kino 12. juni. Legg til filmen i din huskeliste her!


