
Spider-Man: No Way Home-regissøren skal reboote Final Destination
11 år etter den siste Final Destination-filmen, skal skrekkthrillerserien starte opp igjen!
Norgespremiere-klare Spider-Man: No Way Home er allerede en kjempesuksess, med gode besøkstall over hele verden. Nå er Jon Watts, regissøren bak kinosuksessen, klar for et nytt og stort prosjekt.
Watts har nemlig kommet opp med idéen til en sjette Final Destination-film, som han også skal produsere for New Line Cinema.
Final Destination er en kokko skrekkthriller-franchise, som handler om unge mennesker som i starten av hver film sammen unnslipper døden, for å så dø på groteske og uheldige måter gjennom resten av filmen. Hver av filmene i serien er bygget rundt bisarre ulykker som prøver å gjøre slutt på hovedpersonene. Final Destination-filmene var megapopulære på 2000 tallet, og det ble i alt produsert 5 av dem mellom 2000 til 2011.
Filmene handler om unge mennesker som i starten av hver film sammen unnslipper døden, for å så dø på groteske og uheldige måter gjennom resten av filmen.
Kommer filmen på kino?
Filmen produseres som en "Max Original", og skal i utgangspunktet lanseres eksklusivt på strømmetjenesten HBO Max. I løpet av året skal de også lansere etterlengtede filmer som Evil Dead Rise og Batgirl på strømmetjenesten.
Tore Fredrik Dreyer, nordmannen som nylig ble ansatt til å lede Warner Bros. når de gjør sitt inntog som kinodistributør i Norden, svarer uforpliktende når vi spør om filmene kommer til å komme på kino i Norge.
Les også: Warner Bros. kommer til Norge – skal ta med seg erfaringer fra strømming til kino
Warner håper å lansere Evil Dead Rise på kino, "om ikke annet som en event-film". Det blir spennende å se om det samme gjelder for den andre kommende skrekk-fornyelsen.
Final Destination

En ung gutt, Alex Brown, oppdager at han har evnen til å forutse dødsfall før de intreffer. Før han skal ombord på Flight 180 føler han at noe katastrofalt vil skje. Flypersonalet finner han så plagsom at han og vennene hans må forlate flyet. Flyet tar av, og en ulykke dreper alle ombord.
En måned senere dør en av vennene til Alex i en bisarr ulykke, og de overlevende mistenker at de aldri var ment å overleve flyturen.
Final Destination 2

I oppfølgeren fra 2003 er Clear den eneste overlevende etter flyulykken. For sin egen sikkerhets skyld har hun valgt å låse seg inn på et mentalsykehus, hvor hun lever i konstant frykt for at døden skal komme og gjøre det samme mot henne som den gjorde mot vennene hennes.
Samtidig møter vi Kimberly, som forutser en enorm ulykke på Route 23. Hun slår seg sammen med Clear, i et forsøk på å redde de som overlevde ulykken.
Final Destination 3

Denne gangen er det Wendy som plutselig får et forvarsel om en forferdelig ulykke med en berg-og-dal-bane hvor hun og hennes venner er med. Men Døden insisterer på en omkamp.
Denne filmen har en av filmseriens sykeste dødsfall, der to kvinner blir låst inne i solariumsenger. Temperaturen stiger gradvis, fram til de utvikler blemmer, glasset i solsengene knuser og flammer skyter ut fra sidene!
The Final Destination

I løpet av det som skulle være morsom dag på racerbanen får Nick O'Bannon en vond følelse av katastrofen er på vei. Han gripes av panikk og overtaler sine venner til å løpe. Bare sekunder etter blir hans følelse til virkelighet når en rekke grusomme hendelser får stadionanlegget til å rase sammen.
Som tittelen tilsier var denne filmen ment som en avslutning på filmserien, men den gang ei. Filmen, i utgangspunktet filmet i 3D, var en såpass stor kassasuksess at en femte film fulgte bare to år senere.
Final Destination 5

Denne prequelen foregår før den originale filmen. Døden er like allestedsnærværende som alltid, og slippes løs etter at en manns forutanelse redder en gruppe medarbeidere fra en forferdelig hengebrokollaps.
Final Destination 5 er filmseriens best anmeldte film, og en sekvens som involverer turning, en rusten skrue og talkumpulver er spesielt grusom!