i samarbeid med
SponsoratSponsorat
Fast & Furious
Foto: Universal

Vin Diesel teaser "Fast 11": Vil gjenforene Dom og Brian O’Conner

Filmweb
Publisert:
Følg oss:

"Fast & Furious"-sagaen skal avsluttes i 2027, men først må Vin Diesels tre krav innfris...

Annonse

Vin Diesel fikk verdens gatebilhjerter til å slå litt raskere i helgen.

Under bilfestivalen Fuel Fest i California, fikk nemlig fansen en overraskelse da stjerna dukket opp sammen med kollega Tyrese Gibson og Cody Walker (broren til Paul Walker). Der delte trioen en etterlengtet smakebit på planene for "Fast & Furious 11" (tittelen er ikke satt) - filmen som skal runde av hele sagaen.

Ifølge Diesel har Universal siktet seg inn på april 2027 som foretrukket premierevindu, men avslørte samtidig at han har satt noen krav for å gå med på det.

– Jeg sa: "På tre betingelser". Det første er å bringe serien tilbake til Los Angeles. Det andre er å returnere til bilkulturen og street racing! Og den tredje tingen var å gjenforene Dom og Brian O’Conner, sa Diesel til det jublende publikummet, ifølge Variety.

For fans som har fulgt serien siden 2001, er nok det siste punktet mest oppsiktsvekkende. Brian O’Conner, spilt av Paul Walker, ble sist sett i "Furious 7" (2015) etter at Walker omkom i en bilulykke i 2013. Hans "tilstedeværelse" i filmen ble løst med digitale effekter og hjelp fra Walkers brødre, Cody og Caleb.

Nøyaktig hvordan Diesel og filmskaperne ser for seg en "gjenforening" mellom Dom og Brian, er uklart - men hintene tyder på at noe stort er i gjære.

"Fast & Furious"-serien har i over 20 år vært kjent for å toppe seg selv, både i action, drama og pengebruk. Da "Fast X" rullet inn på kino i 2023, ble den lansert som første del av en todelt avslutning. Filmen spilte inn over 700 millioner dollar globalt, men ble også en av de dyreste i serien.

Om "Fast 11" vil fortsette der forgjengeren slapp, eller druse i gang et nytt løp mot mål, gjenstår å se...

Annonse
Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse