
De 5 beste filmene som ble sluppet på Netflix denne uka
Søt musikk, palmesus, Jean-Claude Van Damme, skrekk og ustabile multimilliardærer! Dette er høydepunktene på Netflix i uke 30.
Filmweb og Streamingguiden har en hendig watchlist-funksjon! Når du finner en serie eller film du har lyst til å se, kan du trykke på den lille bokmerke-knappen ved siden av plakaten!
Da lagres filmen eller serien på din profil, så du kan holde lista over alt du har lyst til å se, på alle strømmetjenestene du bruker. Denne uka trekker vi fram fem nye filmer som har dukket opp på Netflix siden sist. Watchlist de du har lyst til å få med deg!
Søt musikk og palmesus

Erica (Christina Milian) vil bli popstjerne i denne romantiske komedien. Karrieren tar aldri helt av, så hun går motvillig med på å jobbe som underholder på et luksushotell på Mauritius.
Det viser seg at hennes eks-forlovede skal gifte seg på akkurat denne resorten. Erica gjenoppdager følelsene for eksen, Jason (Jay Pharoah), til tross for brorens Caleb (Sinqua Walls) forsøk på å hindre denne utviklingen. Skal Erica synge i eksens bryllup - eller sitt eget?
Denne amerikanske filmen het i utgangspunktet Resort to Love. Ikke den beste tittelen jeg har hørt, men for all del: Et solid ordspill. Netflix har bestemt seg for å oversette tittelen til "Søt musikk og palmesus"…
Les også: Hvorfor oversetter Netflix så mange titler?
Den siste leiesoldaten

Jean-Claude Van Damme er tilbake for fullt med denne franske actionkomedien!
Richard Brumère, alias La Brume ("Tåken"), er en mystisk, tidligere fransk spion og leiesoldat. Etter 25 år må han plutselig vende tilbake til Frankrike når sønnen hans blir feilaktig anklaget for våpen- og narkotikahandel, etter en tabbe av en overivrig byråkrat og en mafiaoperasjon.
For å redde ham må Richard nå ut til sine gamle kontakter, sl�� seg sammen med en haug med hensynsløse ungdommer fra slummen og den nevnte byråkraten - men først og fremst må Van Damme finne mot til å fortelle sønnen hvem han er.
Black Christmas

Denne undervurderte skrekk-nyinnspillingen fra 2019 er verdt en titt, selv om forsvinnende få tok turen for å se den på kino. Stikkordene er snøengler, julekuler og BLOD!
En gjeng kvinnelige studenter gjør seg klare for å endelig reise hjem i juleferien. Det de ikke vet, er at en blodtørstig massemorder har sneket seg inn i studentboligen deres, og han har definitivt ingen planer om at noen skal komme seg hjem i live…
Dette er den andre nyinnspillingen av slasherfilmklassikeren Black Christmas, som allerede har skremt livskiten av oss siden 1974.
Les også: 10 iskalde skrekkfilmer du kan streame nå
Foxcatcher
Med svært imponerende skuespillerprestasjoner fortelles den vanvittige, og sanne, historien om multimilliardær John du Pont og hans bisarre forholdt til det amerikanske bryterlandslaget. Steve Carrell, Mark Ruffalo og Channing Tatum viser seg fra helt nye sider i denne minneverdige filmen.
Filmen fikk 5 Oscar-nominasjoner og Bennett Miller (Moneyball) vant pris for beste regi i Cannes i 2014.
Kommer på Netflix søndag 1. august.
Countdown

Når en sykepleier laster ned en app som hevder å spå øyeblikket en person skal dø, forteller den henne at hun bare har tre dager igjen å leve. Hurra for ubrukelige apper!
Klokka tikker og noejakter på henne, men kan hun likevel klare å redde livet før det er for sent? I hovedrollen finner vi Elisabeth Lail, som du kanskje kjenner som Guinevere Beck i Netflix-serien You.
Kommer på Netflix søndag 1. august.