Sophie Turner i Tomb Raider
Foto: Jay Maidment/Prime Video

Første titt på Sophie Turner som Lara Croft

29-åringen er offisielt i gang med innspillingen av den nye Prime Video-serien “Tomb Raider”.

Annonse

Innspillingen av den nye “Tomb Raider”-serien er i gang, og Amazon MGM Studios markerer oppstarten ved å dele det aller første bildet av Sophie Turner i rollen som den beintøffe eventyreren Lara Croft!

Flere unge stjerneskudd, som Lucy Boynton, Emma Corrin og Mackenzie Davis, prøvespilte i kampen om rollen, men i november 2024 ble det klart at Turner trakk det lengste strået.

Den nye adaptasjonen av den ikoniske spillserien utvikles av Phoebe Waller-Bridge, som tidligere har levert prisvinnende serier som "Fleabag" og "Killing Eve".

– Lara Croft betyr masse for meg, som hun gjør for mange, og jeg kan ikke vente med å legge ut på dette eventyret, uttalte hun da serien først ble annonsert.

"Tomb Raider" har tidligere blitt filmatisert med både Angelina Jolie og Alicia Vikander i hovedrollen som Lara Croft, men dette blir første gang karakteren får sin egen TV-serie. Og så langt virker det lovende.

Gjennom rollen som Sansa Stark i “Game of Thrones” har Turner bevist at hun mestrer både styrke og sårbarhet på skjermen - og at hun har svettet for denne innspillingen, hersker det ingen tvil om:

Sophie Turner
Foto: Sophie Turner/Instagram

Foran kamera får hun dessuten selskap av en rekke rå folk. Sigourney Weaver, Jason Isaacs, Martin Bobb-Semple, Jack Bannon, John Heffernan, Bill Paterson, Paterson Joseph, Sasha Luss, Juliette Motamed, Celia Imrie og August Wittgenstein, for å nevne noen.

“Tomb Raider”-serien kommer på Prime Video, men en premieredato er foreløpig ikke satt. Se det aller første bildet fra serien under:

Sophie Turner i Tomb Raider
Foto: Jay Maidment/Prime Video
Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse