Bruk rabattkode PRADA2 og bli medlem i Kinoklubben for kun 99! 👠

Bli medlem
Half Man
Foto: HBO Max

"Baby Reindeer"-stjerna la på seg 23 kilo muskler for ny serie: – Ville føle det i kroppen

Richard Gadd er aktuell med en ny dramaserie på HBO Max.

Annonse

Netflix-serien “Baby Reindeer” ble en internasjonal suksess. Millioner av seere fulgte med da den aspirerende komikeren Donny ble stalket av påtrengende Martha, noe som tvang ham til å konfrontere flere av fortidens skygger.

Serien vant intet mindre enn seks Emmy-priser, inkludert tre til skaper og hovedrolleinnehaver Richard Gadd.

To år etter sitt store gjennombrudd, er Gadd nå klar med sin neste serie – som han selv har skapt, skrevet og spiller en hovedrolle i.

Half Man er nå tilgjengelig på HBO Max – og i sentrum står to brødre, Niall (Jamie Bell) og Ruben (Gadd). Når førstnevnte skal gifte seg, dukker Ruben opp, og deres felles voldelige fortid begynner å utfolde seg.

Vi har snakket med Richard Gadd om den nye serien, som særlig utforsker maskulinitet og sinnet som kan være knyttet til den.

Gadd forteller også om kroppstransformasjonen til rollen, som innebar en vektøkning på nesten 23 kilo, samt hvordan han håndterer forventningene etter “Baby Reindeer”.

Les et utdrag nedenfor, eller se hele intervjuet i videoen nederst.

Richard Gadd i 'Baby Reindeer' og 'Half Man'
STOR ENDRING: Richard Gadd i "Baby Reindeer" og "Half Man"., Foto: Netflix/HBO

I serien skildres Gadds karakter, Ruben, som en mann som stadig ryker inn og ut av fengsel med ulike voldsdømmer. Likevel forklarer skuespilleren at han aldri gikk inn i rollen med volden som hovedfokus:

– Det ville vært feil å spille Ruben ved å legge vekt på volden. På mange måter mener jeg at Ruben er en veldig ulykkelig karakter. Jeg tror han lever på en strøm av smerte.

– Så selv i scener hvor jeg gikk amok og utøvde vold, var hovedmålet mitt faktisk å komme inn i en sinnstilstand preget av tristhet. Jeg tror Ruben har mange indre kamper. Han er bare flinkere til å skjule dem enn Niall på mange måter.

Ruben er særlig definert av en muskuløs fremtoning, noe som betød at Gadd måtte gjennomgå en kroppstransformasjon med betydelig mer muskelmasse og en vektøkning på nesten 23 kilo.

Annonse

– Jeg elsker sånt, forteller Gadd om kroppstransformasjoner i film og serier, og fortsetter:

– Jeg gikk ned en del i vekt for å lage “Baby Reindeer”, for å kjenne den typen sårbarhet i kroppen min. Jeg kan like en sånn type fysisk transformasjon.

– Når jeg drar på jobb, drar jeg på settet, de gir meg en genser, de putter noe gelé i håret mitt. Men noen ganger drar jeg på settet og føler meg som meg selv. Jeg ville føle denne karakteren i kroppen min. Jeg ville vite hvordan det føltes å ha den tilstedeværelsen i kroppen min. Jeg følte at det ville være en fordel for prestasjonen min.

– Jeg endret skjegget mitt, stemmen min, håret mitt, alt. Jeg var nødt til å føle det, for å innfri denne rollen. For meg føltes det som en viktig del av skuespillerprosessen å transformere seg på den måten.

Annonse

“Half Man” er nå tilgjengelig for streaming på HBO Max.

Se hele intervjuet med Richard Gadd under.

For å se dette innholdet må markedsførings-cookies være slått på. Klikk her for å endre dine innstillinger.

Artikkelen ble opprinnelig publisert på Kino.dk og er oversatt med AI og redigert av Filmweb-redaksjonen.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse