
"Prison Break" gjør comeback – med helt nye karakterer
Seriesuksessen vender tilbake til skjermen, men uten Michael og Lincoln...
Det er snart tjue år siden "Prison Break" gjorde fengselsflukt til sofakos for en hel generasjon. Nå har Hulu gitt tommel opp til en ny serie i det samme universet, men med nye karakterer, ny historie - og en kvinne i hovedrollen.
Ifølge Variety følger handlingen Cassidy, spilt av Emily Browning ("American Gods", "Sleeping Beauty"). Den tidligere soldaten tar jobb som fengselsbetjent ved et av USAs farligste fengsler - ikke fordi hun må, men for å bevise hvor langt hun er villig til å gå for kjærligheten.
På rollelista finner vi også Drake Rodger ("The Winchesters"), Lukas Gage ("The White Lotus"), Clayton Cardenas ("Mayans M.C."), JR Bourne ("Teen Wolf"), Georgie Flores og Myles Bullock.
Bak prosjektet står Elgin James, fyren bak "Mayans M.C.", som både skriver, regisserer og stiller som serieskaper. På produsentsiden får han følge av blant andre Paul Scheuring, som skapte originalserien, Marty Adelstein og Neal Moritz - som også var med sist.
"Prison Break" gikk opprinnelig på Fox mellom 2005 og 2017, og tok verden med storm. Historien om Michael Scofield (Wentworth Miller) og broren Lincoln (Dominic Purcell) som planla den ultimate flukten, fikk millioner av seere til å holde pusten uke etter uke - gjennom fem sesonger. Om den nye serien klarer å leve opp til de første sesongene av originalen, gjenstår å se – men vi er i hvert fall klare til å gi den en sjanse.