Se En nasjon i sjakk til halv pris ♟️ Bruk rabattkode SJAKK og bli med i Kinoklubben for kun 150 kr!

Bli medlem
The Beast in Me
Foto: Netflix

Prisvinnende Netflix-hit får en sesong til

Claire Danes vender tilbake i hovedrollen.

Annonse

Netflix har bestilt en sesong til av serien “Beast in Me”, som opprinnelig ble lansert som en såkalt “limited series”, eller miniserie. Det skriver blant andre Deadline.

“Beast in Me” ble en stor seersuksess på Netflix, og fikk i tillegg hele ni Emmy-nominasjoner tidligere i år. Matthew Rhys stakk blant annet av med prisen for beste mannlige hovedrolle i en miniserie.

Claire Danes, som spilte forfatteren Aggie Wiggs, vender tilbake i sesong to. Handlingen holdes foreløpig hemmelig.

I første sesong utspilte det seg en katt-og-mus-lek mellom den sørgende Wiggs og hennes nye, mystiske nabo Nile Sheldon (Rhys), som var hovedmistenkt i konas forsvinning.

Howard Gordon, som også var showrunner på den første sesongen, vender tilbake. Samarbeidet mellom Gordon og Claire Danes strekker seg tilbake til serier som “24” og “Homeland”. I den nye sesongen av “The Beast in Me” får han med seg Daniel Pearle som co-showrunner.

Samtidig har TV-veteranen Howard Gordon, som også har serier som “The X-Files”, “Tyrant” og “Accused” på CV-en, inngått en såkalt overall-avtale med Netflix. Avtalen innebærer at han skal utvikle flere nye serier for strømmetjenesten.

Sesong 2 av “The Beast in Me” har foreløpig ingen premieredato.

Artikkelen ble opprinnelig publisert på Kino.dk og er oversatt ved hjelp av AI og redigert av Filmweb-redaksjonen.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse