Amy Madigan i Weapons
Foto: Warner Bros.

7 storfilmer får premieredatoer: Skrekk, "Weapons"-prequel og original sci-fi-film!

Warner Bros. avslører nye titler og premieredatoer.

Annonse

Årets CinemaCon har nettopp funnet sted i Las Vegas, der alle de store filmstudioene presenterer sin kommende premierekalender samt nytt materiale på flere av sine kommende filmer.

Warner Bros. står bak noen av årets mest etterlengtede filmer, inkludert Dune 3, Supergirl og Evil Dead Burn. Mye tyder på at de også kommer til å dominere kinotoppen de kommende årene!

I Las Vegas kunne Warner Bros. offentliggjøre en rekke splitter nye premieredatoer på en rekke kommende storfilmer, som særlig vil glede gyser-fans.

Nedenfor har vi samlet litt informasjon om de i alt syv nye filmene som har fått offisiell utgivelsesdato i amerikanske kinoer. Vi forventer at vi får filmene omtrent samtidig her i Norge.

The Curse of La Llorona

The Revenge of La Llorona – 9. april 2027

Etter åtte år får skrekkfilmen The Curse of La Llorona nå en oppfølger.

Jay Hernandez (Magnum P.I.) og Monica Raymund (Chicago Fire) får hovedrollene i filmen, mens Raymond Cruz (Better Call Saul) er den eneste som vender tilbake fra den første filmen, og gjenopptar sin rolle som Rafael Olvera.

Historien følger den hevngjerrige ånden La Llorona, som tvinger en splittet familie til å konfrontere fortida si og slå seg sammen med bestefaren de har mistet kontakten med, som er "curandero", for å bekjempe eldgamle onde krefter… før den gråtende kvinnen tar barna deres for alltid.

Annonse
Ocean's 11

Ocean's-prequelfilmen – 25. juni 2027

Margot Robbie har bekreftet at den kommende forløperen til Ocean's Eleven vil finne sted ved kronjuvelen i Formel 1-kalenderen, nemlig Monaco Grand Prix.

Filmen skal ikke handle om Danny Ocean, svindleren som sto bak kasinokuppet i Ocean's Eleven, men på hans kløktige foreldre.

Robbie og Bradley Cooper spiller hovedrollene i filmen, antagelig som Danny Oceans mor og far.

Cooper skal dessuten regissere og skrive filmen, etter at to andre regissører, Lee Isaac Chung og Jay Roach, har forlatt prosjektet.

Annonse
Evil Dead Rise (2023)

Evil Dead Wrath – 7. april 2028

Deltakerne på CinemaCon fikk et første glimt av Evil Dead Burn, det neste kapittelet i den langvarige skrekkfranchisen skapt av Sam Raimi, som kommer i juli.

Men Warner Bros. satser altså stort på Evil Dead-universet, for de har allerede fremskyndet produksjonen av “Evil Dead Wrath”, den tredje filmen i den nye runden med filmer.

Detaljene om handlingen holdes fortsatt hemmelig, men filmen forventes å introdusere en ny gruppe karakterer som konfronteres med de demoniske kreftene som slippes løs av Necronomicon. Nøklene til universet er gitt til Francis Galluppi (The Last Stop in Yuma County), som både skriver og regisserer demonskrekkfilmen.

Evil Dead Burn har for øvrig premiere 9. juli i år.

Annonse
Final Destinations: Bloodlines

Final Destination 7 – 12. mai 2028

Med de rekordhøye publikumstallene til Final Destination Bloodlines friskt i minnet har Warner Bros. offisielt fastsatt nok en tur tilbake til Dødens nådeløse univers.

Lori Evans Taylor, som var medforfatter på den forrige filmen, vender angivelig tilbake for å skrive manuskriptet til sjuer'n. Foreløpig er det imidlertid ikke en regissør knytta til prosjektet.

Annonse

The Flood – 11. august 2028

Manusforfatter og regssør Zach Cregger er en raskt stigende stjerne innen skrekksjangeren, kjent for suksessen Barbarian og den strålende Oscar-vinneren Weapons.

Med “The Flood” skifter Cregger gir, og utarbeider en sci-fi-film. Annonseringen av filmen var forholdsvis sparsom med detaljer, og handlingen holdes fortsatt hemmelig, men foregår angivelig "på en fjern romstasjon".

Selv om filmen beskrives som sci-fi, er det likevel mulig at den fortsatt vil inneholde skrekkelementer, siden den også betegnes som en thriller.

Zach Cregger er tilbake på kino til september, når hans versjon av Resident Evil får premiere.

Annonse
Amy Madigan, Weapons
Foto: NTB/Warner Bros.

Gladys – 8. september 2028

Vi er ikke ferdige med Cregger, for hekseskurken Aunt Gladys i Weapons – en rolle som sikret skuespilleren Amy Madigan en Oscar for Beste kvinnelige birolle – nå får sin egen film.

Filmen skal fortelle historien om Madigans karakter, før hun kidnapper alle barna i byen i Weapons.

Zach Cregger har imidlertid tilsynelatende for mye å gjøre med sin nevnte film, så han vender ikke tilbake som regissør for Gladys-prequelen. Han er likevel fortsatt tilknyttet som produsent, og medforfatter sammen med Zach Shields (Krampus), og Amy Madigan skal igjen spille rollen.

Annonse

Baz Luhrmanns Jeanne d'Arc-film – 22. november 2028

Baz Luhrmanns kommende film om Jeanne d'Arc blir regissørens første fiksjonsfilm siden Elvis, som ble en enorm kinosuksess, og ble nominert til Beste film under Oscar-utdelingen. Senest var han aktuell med musikk-dokumentaren EPIC – om nettopp nevnte Elvis.

Det finnes allerede utallige filmer om Jeanne d'Arc, blant annet danske Carl Theodor Dreyers stumfilm Jeanne d'Arcs lidelse og død fra 1928, som er en grunnstein i filmhistorien.

Vi vet ennå ikke hva som blir Luhrmanns inngang på historien om krigshelten som ble dømt for kjetteri og hekseri, men vi vet at hovedrollen inntas av Isla Johnston, kjent som den unge versjonen av hovedrollen i The Queen's Gambit.

Følg oss for nyheter, konkurranser og tips om filmer og serier!
Annonse