
Endelig! Billettene til "Dune: Part Three" er sluppet
Den episke avslutningen nærmer seg – nå kan du sikre deg plass til en av årets aller største kinoopplevelser!
16. desember er det endelig premiere på Dune: Part Three, avslutningen på Denis Villeneuves storslagne sci-fi-trilogi.
Billettene til de eksklusive førpremierene 15. desember ble allerede sluppet i september, og hvis du har lyst på en skikkelig oppvarming før finalen, har vi enda en gladnyhet!
Kjøp billetter til filmen her!

Både Dune (2021) og Dune: Part Two (2024) vender tilbake til kinoene i forkant av premieren, så norske kinogjengere kan oppleve hele den episke trilogien på det store lerretet.
Den første filmen trosset pandemien og sikret seg hele ti Oscar-nominasjoner, mens oppfølgeren fra 2024 spilte inn over 700 millioner dollar globalt. Nå gjenstår bare det siste kapittelet, og forventningene er mildt sagt skyhøye!
Dune: Part Three foregår 17 år etter hendelsene i Dune: Part Two, og følger de mørke konsekvensene av Paul Atreides' vei til makta som galaksens keiser. Regissør Denis Villeneuve har selv beskrevet filmen som et markant toneskifte fra forgjengerne, og kalt den "mer actionfylt og intens".
I den nye filmen har Paul (Timothée Chalamet) utløst en intergalaktisk krig og gått til folkemord på 61 milliarder mennesker, og for første gang har mørket gjort han ute av stand til å se framtida tydelig.
Den hellige krigen som har blitt ført på tvers av universet i hans navn, har kostet utallige liv og etterlatt han tynget av sin egen absolutte makt, og hjemsøkt av visjoner om imperiets fall.

Han står nå overfor en ny motstander – Robert Pattinson som Scytale – som kan endre form, og vil fjerne Paul fra makta.
Vi møter også Hayt, som er en klone av Atreides' avdøde mentor, Duncan Idaho, nok en gang spilt av Jason Momoa. Hayt er skapt av Tleilaxu-fraksjonen for å destabilisere Atreides.
Anya Taylor-Joy spiller datteren Alia Atreides, og i traileren får vi se Zendayas Chani tilkalle en gigantisk sandorm.

Dune: Part Three kommer på kino over hele landet 16. desember.